Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 16 marca 2019 - 17 marca 2019
zgj

OTYLIADA 2019 W ŁAZACH


Park Wodny „Jura” w Łazach przyłącza się już szósty raz do niezwykłego wydarzenia – Ogólnopolskiego Nocnego Maratonu Pływackiego OTYLIADA. W tym roku imprezę zaplanowano na 50 pływalniach, w nocy z 16 na 17 marca.

Każdego roku w zawodach w Łazach bierze udział około 100 pływaków. Często są to całe rodziny. Nie ważne są jednak wyniki i rekordy. Istotne jest wspólne, aktywne spędzanie czasu na pływalni, w tym wypadku w Łazach – podkreśla Konrad Knop z Parku Wodnego „Jura” w Łazach. Jesteśmy w gronie tych basenów, które od początku biorą udział w „Otyliadzie”. Można w tym roku ponownie bić rekordy, albo zrelaksować się we wspólnym, rodzinnym pływaniu. Przygotowaliśmy oczywiście puchary i nagrody. Uhonorowani zostaną m.in. najmłodszy i najstarszy zawodnik, najliczniejsza pływacka rodzina oraz tradycyjnie najdłuższy przebyty dystans i najdłuższy czas w wodzie. Chętni nadal mogą zapisywać się w kasie naszej pływalni. Tu także można uzyskać wszelkie informacje o nocnej imprezie – dodaje Konrad Knop.

„Otyliada”, czyli Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki, to największa masowa impreza pływacka w Polsce. Pierwszy taki maraton zorganizowano w Myszkowie i miał on charakter lokalny. Od 2014 „Otyliada” odbywa się pod hasłem „Cała Polska pływa z nami” i ma zasięg ogólnopolski.

„Otyliada” w tym roku organizowana będzie w 50 miejscach w kraju. Nazwa imprezy pochodzi od imienia mistrzyni olimpijskiej w pływaniu, jednej z najlepszych pływaczek w historii Polski, Otylii Jędrzejczak.

Maraton pływacki „Otyliada” w Łazach został objęty patronatem Burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego.

Więcej informacji na www.parkwodnyjura.pl. oraz www.otyliada.pl.


Data
16.03.2019 17:00
- 17.03.2019 19:00
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Sportowe
Region turystyczny
Jura Krakowsko-Częstochowska
Adres
Topolowa 1
Łazy
Kontakt
tel. 32 67 29 422
tel. 32 670 97 90
email: kasa@parkwodnyjura.pl
www: http://www.parkwodnyjura.pl/
Powiązane obiekty
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka wydarzeń
Najnowsze aktualności