Opis wydarzenia
Data wydarzenia: 19 maja 2018
zgj

X OLIMPIADA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH 19 MAJA


X OLIMPIADA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU W ŁAZACH 19 MAJA

Ponad tysiąc zawodników, osoby towarzyszące oraz kibice z kraju i zagranicy. W Łazach już po raz dziesiąty zapłonie ogień olimpijski podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Strat” (19 maja 2018).

Do Łaz przyjadą aktywni seniorzy z 71 uniwersytetów trzeciego wieku, przedstawiciele z całego kraju oraz Austrii i Ukrainy. Już teraz, ze względu na liczbę startujących osób, można powiedzieć o rekordzie. Olimpiada, której pomysłodawcą jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach, stał się już swoistą marką naszego miasta. Dzięki temu jesteśmy znani w całej Polsce – podkreśla burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

Aktywni seniorzy walczyć będą o medale w kajakach, kolarstwie przełajowym, strzelectwie, łucznictwie, pływaniu, lekkoatletyce, tenisie stołowy, szachach i brydżu. Wioska olimpijska, jak co roku, stanie na terenie wokół Zalewu Mitręga w Łazach. Uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” rozpocznie się 19 maja o godzinie 9: 00 odśpiewaniem hymnu narodowego i hymnu olimpijskiego, a udział w niej wezmą także zaproszeni goście. Chwilę później rozpoczną się sportowe zmagania.

Olimpiada w Łazach jest również okazją do spotkań słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku i prezentacji ich dokonań, w tym aktywności kulturalnej. Na scenie zaprezentują się grupy artystyczne m.in. Chór Męski „Lutnia”, Zespół Pieśni i Tańca „Mazowiacy” i Kram Kramarski.

Głównymi organizatorami X Ogólnopolskiej Olimpiady UTW są: UTW Łazy, Gmina Łazy, OSiR Łazy – Park Wodny „Jura” w Łazach, MOK Łazy, Zespół Szkół nr 1 w Łazach oraz AWF Katowice.

X JUBILEUSZOWA MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA SENIORÓW

"Trzeci Wiek na Start"

A K T U A L N Y P R O G R A M

19 maja 2018 r.

Godz. 7.00 - 9.00 – Rejestracja i odprawa kierowników ekip w Biurze Organizacyjnym Olimpiady – teren rekreacyjny przy Zalewie „Mitręga” w Łazach.

Godz. 9.00 – ceremonia otwarcia Olimpiady – teren rekreacyjny przy Zalewie „Mitręga” w Łazach.

Godz. 10.00 – rozpoczęcie konkurencji sportowych we wskazanych przez organizatorów miejscach (Park Wodny „JURA” w Łazach, Miejski Ośrodek Kultury w Łazach, Stadion Miejski w Łazach, Hala Sportowa „Klaudiusz” w Łazach oraz Ośrodek Krępa w Ogrodzieńcu)

Godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu „Aktywny Senior”

Godz. 12.00 krótka konferencja dla przedstawicieli wszystkich UTW

Godz.13.00-17.00 – występy artystyczne poszczególnych organizacji o tematyce prozdrowotnej – teren rekreacyjny przy Zalewie „Mitręga” w Łazach.

Godz. 14.00 – melodie sprzed lat – koncert chóru męskiego „Lutnia”

Godz. 15.00 - występ zespołu pieśni i tańca „Mazowiacy”

Godz. 16.00 – koncert piosenek całego stulecia w wykonaniu „Kramu Kramarskich”

Godz. 17.00 – Uroczyste przedstawienie wszystkich medalistów i oficjalne zakończenie Olimpiady – teren rekreacyjny przy Zalewie „Mitręga” w Łazach.


Data
19.05.2018 13:00
- 19.05.2018 18:00
Położenie
w centrum miasta
Rodzaj wydarzenia
Plenerowe
Region turystyczny
Jura Krakowsko-Częstochowska
Adres

Łazy
Kontakt
tel. 32 67 29 422
www: www.lazy.pl
IM: https://www.facebook.com/GminaLazyOfficial/?ref=ts&fref=ts
Powiązane obiekty
Kalendarium wydarzeń
Wyszukiwarka wydarzeń
Najnowsze aktualności